Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych. Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. Peeling kawitacyjny charakteryzuje się bezbolesnym i bezpiecznym przebiegiem, co jest niewątpliwie jego zaletą.
Trzeba pamiętać, że jeśli chcemy, aby efekt zabiegów pielęgnacyjnych utrzymywał się stale, musimy poddawać się im regularnie. Podobnie jest z peelingiem kawitacyjnym, tyle, że w jego przypadku na efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Dla cery normalnej, która nie wymaga częstego oczyszczania, peeling kawitacyjny w połączeniu np. z zastosowaniem ampułki i maski algowej, wystarczy wykonywać co 28-30 dni. Tyle bowiem trwa pełna regeneracja i odnawianie naskórka. Efekt pięknie wyglądającej skóry można podtrzymać więc, wykonując jeden zabieg w miesiącu. Natomiast w przypadku większych problemów z cerą, np. tłustą, łojotokową i mocno zanieczyszczoną zabieg dobrze wykonywać nawet raz na tydzień, stosując kawitację jako uzupełnienie zabiegu manualnego oczyszczania skóry.
Mikrodermabrazja to ekskluzywna i nowoczesna technologia, która w swym działaniu wpływa na poprawę funkcjonowania skóry oraz pomaga radzić sobie z różnymi problemami skórnymi. Zabieg pozwala na głębokie, bezbolesne i kontrolowane złuszczanie zrogowaciałych komórek naskórka. Podczas mikrodermabrazji diamentowej, efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy, zrogowaciały naskórek. Zabieg mikrodermabrazji jest bezbolesny i bezpieczny. Zabieg może być przeprowadzany jednorazowo lub w seriach od 6 do 8 zabiegów, w odstępach czasowych od 1 do 4 tygodni. Po zabiegu niezbędna jest protekcja słoneczna (filtr słoneczny SPF 50) przez około 1 miesiąc.
Fale radiowe wnikają w skórę na głębokość 2 cm, nagrzewają komórki tłuszczowe i włókna kolagenowe. Kurczenie się włókien kolagenowych powoduje podciągnięcie zwiotczałych obszarów, zanik płytszych zmarszczek. Na skutek działania fal radiowych (RF) następuje stymulacja kolagenu, przyspieszony zostaje drenaż limfatyczny, eliminacja toksyn. Podgrzanie włókien kolagenowych wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Ponadto fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. Zabieg falami radiowymi na twarz wykonuje się w różnych celach. Najczęściej są to: likwidacja zmarszczek, poprawienie napięcia skóry policzków i owalu twarzy, obkurczenie zwisającego podbródka, złagodzenie fałdów nosowo-wargowych, podniesienie opadającej powieki górnej, spłycenie blizn, ujędrnienie struktury skóry, odbudowa kolagenu.
Wyraźne wygładzenie zmarszczek jest widoczne zaraz po zabiegu radiofrekwencji. W ciągu od trzech do sześciu miesięcy od zabiegu efekty stają się jeszcze lepsze. Zabieg trzeba jednak powtórzyć w serii od 4 do 6 zabiegów w zależności od oczekiwanych efektów w odstępie jednego tygodnia.
Fale radiowe na okolice ud, ramion, brzucha. Fale radiowe oddziałują na tkanki powierzchowne oraz docierają do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych (adipocytów) w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia czyli tzw. lipolizy. Ogrzanie podczas zabiegu komórek tłuszczowych prowadzi do zwiększenia ich metabolizmu i wydzielenie płynnego tłuszczu w postaci kwasów tłuszczowych. Tłuszcz przemieszcza się do przestrzeni międzykomórkowej a potem przedostaje do układu krwionośnego i limfatycznego, jest trawiony przez wątrobę i wydalany przez nerki i system trawienny. Zabieg falami radiowymi poleca się w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, eliminacji cellulitu, ujędrnienia zwiotczałej skóry.
Dermapen, to urządzenie, przy pomocy którego można wykonać zabieg będący alternatywą dla klasycznej mezoterapii, a nawet lasera frakcyjnego. Działa na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł, powodując wytworzenie mikrokanalików, przez które wnikają substancje czynne, użyte do zabiegu. Powstałe podczas zabiegu mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu do regeneracji i fizjologicznej odbudowy poprzez syntezę nowych włókien, zastępujących stare i uszkodzone. Poprawia się gęstość oraz elastyczność skóry, wzmacnia jej odżywienie, redukują blizny, rozstępy oraz przebarwienia. Urządzenie zawiera 12 igieł, co daje 1300 nakłuć na sekundę. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu sprzętu oraz wykwalifikowanemu personelowi zabieg jest sterylny i w pełni bezpieczny. Jest też bezbolesny, gdyż wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i niewielki obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin po zabiegu. Po kilku dniach może pojawić się nieznaczne złuszczanie. Makijaż można nałożyć najwcześniej po 24 godzinach od momentu wizyty w gabinecie.
Po zabiegu przez miesiąc, należy stosować filtry przeciwsłoneczne i unikać silnego nasłonecznienia twarzy oraz solarium.
Zabieg najlepiej wykonywać raz w roku w następujący sposób: seria 3 zabiegów w odstępie jednego miesiąca, a następnie po upływie 4 miesięcy - zabieg przypominający.
Najlepsze efekty daje seria zabiegów, chociaż korzystne zmiany widoczne są już u wielu osób po pierwszym zabiegu. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 6-12 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu.
BB Glam to rodzaj makijażu, który polega na permanentnej pigmentacji skóry twarzy. To idealne rozwiązanie dla wszystkich Pań, które zmagają się z poszarzałą skórą z zaczerwieniami i przebarwieniami. Zabieg ten zapewnia efekt lekkiego podkładu na twarzy. Koloryt zostaje wyrównany, cera rozświetlona, a niedoskonałości zakryte. W rezultacie możemy cieszyć się promienną i gładką skórą bez grama makijażu. BB Glam to zabieg wykonywany za pomocą dermapenu z 36 igłowym kardidżem. Za pomocą urządzenia, wprowadza się w skórę serum pielęgnacyjne gwarantujące natychmiastową metamorfozę skóry i uzyskanie spektakularnego efektu rozświetlania skóry, już po jednym zabiegu.
Nadanie odpowiedniego kolorytu jest stopniowe, a do jego utrwalenia potrzeba ok 3-4 zabiegów co 2 tygodnie. Wtedy możemy się spodziewać, że efekt utrzyma się od pół roku do roku. Efekty terapii są czasowe i pozbawione ryzyka niepożądanej modyfikacji koloru pigmentu w skórze. Ze względu na płytką aplikację zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga czasu rekonwalescencji. Przez kilka pierwszych godzin po wizycie możemy spodziewać lekkiego dyskomfortu i zaczerwienienia, ale nie są one tak intensywne jak po tradycyjnej mezoterapii mikroigłowej.
Przez pierwszą dobę po zabiegu najlepiej nie myć twarzy. Z kolei przez kolejny miesiąc trzeba pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej.
Oksybrazja nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora.
Zabieg ten jest skuteczną, a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej.
Podstawowym działaniem oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek.
Oksybrazja przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego. Oprócz złuszczania w oksybrazji wykorzystuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczyń. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, w przeciwieństwie do mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej.
Zabieg oxybrazji może również być wykonywany pojedynczo w celu odświeżenia i wygładzenia skóry, albo jako zabieg koktajlowy przed wielkim wyjściem.